Mając na uwadze, że jednym z celów EUCPN jest rozpowszechnianie wiedzy na temat zapobiegania przestępczości, wzorem poprzedniej edycji przedmiotowego dokumentu, w celu wymiany doświadczeń i dobrych praktyk oraz umożliwienia nawiązania współpracy roboczej pomiędzy przedstawicielami poszczególnych Państw Członkowskich (z podmiotów właściwych w zakresie zapobiegania przestępczości), w załączniku do dokumentu planowane jest uwzględnienie wybranych projektów z poszczególnych Państw Członkowskich, przewidzianych do realizacji w 2020 roku, w tym także projektów wieloletnich, których cele wpisywałyby się w obszar działań EUCPN oraz dokumenty programowe Unii Europejskiej z zakresu zapobiegania przestępczości.

Jednocześnie Sekretariat EUCPN przyjął założenie, zgodnie z którym w Work Programme 2020 zostaną uwzględnione projekty umieszczone uprzednio w dokumencie na rok 2019, w przypadku których przewidywana jest kontynuacja w roku 2020. Możliwe jest natomiast przekazanie informacji o nowych projektach, nieuwzględnionych w poprzedniej edycji dokumentu. Termin przekazywania propozycji nowych projektów, które miałyby zostać uwzględnione w Work Programme 2020 upływa w dniu 25 października 2019 r.

Mając na uwadze powyższe, w celu promowania polskich rozwiązań w obszarze zapobiegania przestępczości organizator zachęca do nadsyłania propozycji projektów, które mogłyby zostać przekazane do wykorzystania w dokumencie przygotowywanym przez EUCPN.

Projekty, opisane na formularzu zgłoszeniowym w języku angielskim, należy przesyłać na adres poczty elektronicznej: ewa.mazurek@kielce.uw.gov.pl  do dnia 14 października 2019  r.

W załączeniu WORK PROGRAMME oraz Formularz konkursowy.

Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości EUCPN rozpoczęła działania związane z przygotowaniem przyszłorocznego planu jej prac - 1