Kolejna duża inwestycja na terenie gminy Bogoria

Gmina Bogoria otrzyma dofinansowanie do wymiany oświetlenia na energooszczędne. Ponad 36,8 miliona złotych Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przeznaczył na dofinansowanie 19 projektów w ramach Działania 3.4 Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 dla projektów, dotyczących modernizacji oświetlenia ulicznego (ulic, placów, terenów publicznych) na energooszczędne. Wśród wybranych przez Zarząd Województwa projektów znalazł się nasz także nasz projekt, który zakłada wymianę oświetlenia ulicznego z tradycyjnego na LED w ilości 1203 szt., montaż systemu zarządzania oświetleniem ulicznym oraz lamp solarnych na terenie gminy.

Całkowita wartość Projektu wynosi 2 960 302,50 zł, w tym współfinansowanie z środków UE do kwoty 2 516 267,13 zł i stanowiącej 85% kwoty całkowitych wydatków Kwalifikowalnych Projektu, a wkład własny gminy to 444 045,37 zł. Planowana data zakończenia realizacji Projektu to 30 czerwca 2020 r. Inwestycja zakłada ograniczenie zużycia energii elektrycznej związanej z oświetleniem ulicznym na terenie gminy Bogoria oraz ograniczenie niekorzystnego wpływu na środowisko.

Kolejna duża inwestycja na terenie gminy Bogoria - 1