Rozbudowa Domu Pomocy Społecznej w Pęcławicach Górnych

We wtorek, 6 września Wójt Gminy Bogoria Władysław Brudek podpisał umowę z generalnym wykonawcą zadania - Zakładem Remontowo - Budowlanym "ADMA" z Rytwian na rozbudowę Domu Pomocy Społecznej w Pęcławicach Górnych.

Dzięki staraniom Pana Wójta udało się pozyskać środki z ogólnej rezerwy budżetu państwa w kwocie 1 mln. złotych. Całość inwestycji kosztować będzie 2 170 500 złotych.

W dniu 15 września 2016 Prezes Rady Ministrów Pani Beata Szydło podpisała Zarządzenie przyznające Gminie Bogoria środki na realizację tej jakże ważnej z punktu widzenia społecznego inwestycji.

Rozbudowa Domu Pomocy Społecznej będzie polegała na budowie nowego budynku połączonego z istniejącym łącznikiem, gdzie powstaną pomieszczenia do rehabilitacji i miejsca dla osób wymagających całodobowej opieki, które nie mogą same funkcjonować w otoczeniu, z ukierunkowaniem się na miejsca dla osób chorych na alzheimera.

Prace budowlane ruszyły pełną parą, co przedstawiają zamieszczone poniżej zdjęcia z zalania fundamentów.

Rozbudowa Domu Pomocy Społecznej w Pęcławicach Górnych - 1
    Rozbudowa Domu Pomocy Społecznej w Pęcławicach Górnych - 2