Wystawa fotografii papieża Jana Pawła II Pielgrzym Tysiąclecia

Wystawa „Pielgrzym Tysiąclecia” przedstawia pontyfikat Jana Pawła II. Można na niej zobaczyć zdjęcia papieża Jana Pawła II w podróży, w czasie spotkań, w modlitewnym skupieniu, ale też w czasie zwyczajnych górskich wędrówek. Ponad 300 zdjęć pochodzi ze zbiorów L’Osservatore Romano.

Ekspozycja jest podzielona na 21 tematycznych działów – począwszy od momentu wyboru Karola Wojtyły na papieża, przez pielgrzymki do najdalszych zakątków świata, spotkania z wiernymi i wyznawcami innych religii, czas spędzony z dziećmi i młodzieżą, oficjalne wizyty głów państw, po ostatnie dni pontyfikatu. Szczególnym działem wystawy jest cykl poświęcony pielgrzymkom papieża do Polski. Zdjęcia przedstawiają papieża m.in. pochylającego się nad cierpiącymi w Kalkucie w towarzystwie Matki Teresy, modlącego się przy Ścianie Płaczu w Jerozolimie, ale też po prostu spacerującego po górach.

Wystawę można oglądać w dniach od 3 czerwca do 2 lipca 2017 roku w Muzeum Narodowym w Kiecach (Dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach). Wstęp wolny.

Wystawa fotografii - Pielgrzym Tysiąclecia Kielce 2017

Wystawa fotografii papieża Jana Pawła II Pielgrzym Tysiąclecia - 1